הקומה של אהובה – מכון יופי בצפון תל-אביב
 
 
 
 
 
4
2 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3250951
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

נוגדי חמצון ותרומתם לעורנו

 
נוגדי חמצון (אנטי אוקסידנטים), על פי הגדרתם, הם חומרים כימיים בעלי יכולות חיזור גבוהות במיוחד, שמחלישים את קצב תגובות החמצון של חומרים אחרים הנמצאים בסביבתם. החמצון הוא תגובה כימית, שבמהלכה עוברים אלקטרונים מחומר מסוים אל החומר המחמצן. תגובה זו יכולה לגרום לייצור של רדיקלים חופשיים, שעלולים להזיק לתאי הגוף. נוגדי החמצון יכולים לבלום את תהליך יצירתם של הרדיקלים החופשיים, וזאת בדרך של הסרת רדיקל חופשי הנמצא באמצע שרשרת התגובות. הדבר נעשה באמצעות חיזור של מחמצנים בסביבה, הגורם להתחמצנות שלהם עצמם. כשהם מחומצנים הם יציבים, ולכן לא גורמים נזק.
 

קצת על תהליך החמצון

 
אין ספק כי תהליך החמצון, המתרחש באופן טבעי בכל אחד מתאי גופנו, הוא חיוני לחיים. אולם אין גם ספק שהוא עלול להזיק.

המולקולות של הרדיקלים החופשיים, שנוצרים בתהליך, הן בעלות אלקטרון עודף, אותו הן מנסות להעביר הלאה. לכן, ברגע שהרדיקלים החופשיים חוברים למולקולה אחרת הנמצאת בקרבתם, הם תוקפים אותה במטרה להפוך גם אותה לרדיקל חופשי.

תגובת שרשרת זאת יכולה לגרום לנזקים משמעותיים מאוד לגוף, ביניהם התפתחות של תאים סרטניים וכמובן הזדקנות מוקדמת של תאי העור. כדי למנוע את הנזקים הללו בצמחים ובבעלי חיים (ובהם כמובן בני האדם), יש בגופם גם נוגדי חמצון, כגון חומצות אלפא הידרוקסיות, גלוטטיון, ויטמין E, ויטמין C ואנזימים שונים. אבל, אם רמתם של אלה נמוכה, התאים של הצמח או של בעל החיים ייפגעו וייהרסו.

הלכה למעשה, תהליך הזדקנותם של יצורים חיים מתרחש גם בגלל ה"מתקפה" המתמדת של המחמצנים על מולקולות התא. משמעות הדבר היא שנוגדי חמצון, המצויים בכל תא בגוף, יכולים להאריך את חיי התא ולדחות את הפגיעה בו. בדרך כלל יש איזון בין הרדיקלים החופשיים לבין פירוקם באמצעות נוגדי החמצון, ואם היינו חיים ב"בועה" כנראה שזה היה ממשיך. אבל, אנחנו לא חיים בבועה, אלא בעולם בו יש זיהום אוויר, קרינה, מזון מעובד, סיגריות, אספקה נמוכה של ויטמינים ומינרלים ועוד – ואלה מעודדים את היווצרות הרדיקלים החופשיים ופוגעים באיזון הטבעי שאמור להיות. התוצאה היא שרמתם של נוגדי החמצון הולכת ופוחתת, ואז פוחתת, כמובן, גם השפעתם.
 

נוגדי חמצון בעולם הטיפוח

 
בזכות פעולתם המאריכה את חיי התאים, מצאו כי שילוב של נוגדי חמצון בתכשירים קוסמטיים יכול לסייע לעיכוב תהליך הזדקנותם של תאי העור. אמנם השפעתם אינה מיידית, אולם שימוש בתכשירים איכותיים המכילים נוגדי חמצון מסוימים, בהחלט יכול לעכב את הזדקנות העור ולסייע בטשטוש קמטים ופגמי עור אחרים.

מומלץ מאוד להשתמש בתכשירים קוסמטיים המכילים נוגדי חמצון שמנטרלים את הרדיקלים החופשיים, כגון ויטמין A, ויטמין C וויטמין E, כמו גם בחומצות שומן מסוימות ובחומצות אלפא ובטא הידרוקסי.
 
  • ויטמין C – מזרז את יצירת הקולגן, החלבון שמחזק את תאי העור.
  • ויטמין E – יעיל במיוחד בהפחתת קמטים.
  • חומצה רטינואית – נגזרת של ויטמין A, המסייעת בטשטוש קמטים קיימים.
  • חומצות הידרוקסיות – חומצה גליקולית היא המוכרת ביותר בקבוצת חומצות זו, והיא משמשת לטיפולי פילינג יעילים ולהבהרת כתמי עור
 
לטבע יש קצב משלו ואי אפשר לעצור אותו, אולם באמצעות שימוש נכון במוצרים קוסמטיים המכילים נוגדי חמצון, אנחנו יכולים להאט את קצב התקדמותו. את מוזמנת להגיע אל הקומה של אהובה לצורך אבחון מצב עורך, ולקבל תוכנית טיפולים שתספק לעור את כל מה שהוא צריך, ותאפשר לך ליהנות ממראה צעיר ורענן יותר.
 
 
לקביעת תור חייגי עכשיו 072-3250951 ונשמח לעמוד לשירותך.